Jak poinformowała gazetę prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska, powstaje nowy program koordynacyjny całości inwestycji w infrastrukturę szerokopasmowego dostępu do Internetu w Polsce. Według niej, powstały dwie koncepcje jego funkcjonowania. Jedna mówi, że projekty budowy sieci internetowej na obszarach jej pozbawionych miałaby koordynować jednostka przy MSWiA, czyli tzw. Władza Wdrażająca Programy Europejskie. Według drugiej, zajmie się tym UKE.
Za UKE optują operatorzy telekomunikacyjni.