RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Inwazja meszek na stadion w Wołgogradzie. Tam Polacy zagrają kolejny mundialowy mecz

Publikacja: Piątek, 22 czerwca (14:26) Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca (14:00)

Inwazja meszek groźniejszych niż komary na Wołgograd. W tym mieście polska reprezentacja zagra w czwartek. Stadion usytuowany jest tuż nad brzegiem Wołgi.

Ekolodzy i eksperci twierdzą, że meszki nie stanowią już zagrożenia. Chodzi o samice owadów, które są bardziej agresywne niż komary, atakują ludzi i zwierzęta. Mimo tego władze podjęły, że stadion w Wołgogradzie zapachnie wanilią, bo to właśnie ona odstrasza meszki.

Jak informują władze, strefę zabezpieczono środkami chemicznymi w promieniu dwóch kilometrów od stadionu, a także rzekę Wołgę w rejonie stadionu.

Działania przeciw meszkom i komarom będą prowadzone przez cały mundial. 

(az)

Źródło: RMF FM
Tagi: Rosja
Dalsza część artykułu pod materiałem video: