Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który oszukiwał na stronach serwisu internetowego dowiedziałem się nieoficjalnie. Według moich informacji oszukanych jest co najmniej 29 osób.

Już wiadomo, że internauci stracili ponad 90 tysięcy złotych. Oszust m.in oferował monety. Cena za jedną z nich przekraczała ponad 3 tysiące złotych. Jak przypuszczają policjanci oszukanych będzie dużo więcej. Wkróce podam kolejne szczegóły sprawy.

Oto informacje z policyjnego komunikatu:

"Jak ustalili kryminalni mężczyzna ten rozpoczynając swoją przestępczą działalność, wystawiał na aukcjach różnego rodzaju wartościowe monety. Początkowo otrzymywał wiele zamówień na wskazany towar. Jednak po pewnym czasie mając negatywne opinie jako sprzedający, postanowił zmienić sposób działania. Wyszukiwał swoich znajomych mówiąc im, że ma zablokowane konto internetowe a chce coś szybko sprzedać. Ci udostępniali mu swój profil za pośrednictwem którego nadal wstawiał aukcje na których oferował wartościowe monety. Jednak kiedy i ten sposób stał się dla niego uciążliwy postanowił płacić osobom, które mają dobre opinie jako sprzedający za pozwolenie korzystania z ich konta. Osobą tym płacił po 100 złotych. Jego działalność doszła do tego stopnia, że dawał ogłoszenia w internecie właśnie po to aby za 100 złoty udostępniano mu konto na internetowych aukcjach. Ceny oferowanych monet miały rozpiętość od 2 do 4,5 tys zł. Mężczyzna aby nie wzbudzać podejrzeń co do cen oferowanych monet, na bieżąco monitorował i ściągał obowiązujące cenniki."