Rzeczniczka prezydenta miasta Monika Dąbrowska uspokaja, że fontanna nie jest tak brzydka, na jaką wygląda. Jest nawet piękna, a wszystkiemu winna jest wizualizacja projektu: Fonatanna będzie ładna. Myślę, że mieszkańcy nie będą się jej wstydzić.
Faktycznie komputerowy model fontanny nie oddaje ruchu wody i gry świateł. Jednak mieszkańcy Inowrocławia są raczej sceptyczni: