Na dwa i pół roku więzienia skazał olsztyński sąd Bogdana Gasińskiego, słynnego "informatora" Andrzeja Leppera. Nie chodziło jednak o rewelacje z Klewek jakie głosił lider Samoobrony powołując się na Gasińskiego. Odpowie on za sprzedaż zwierząt hodowlanych z gospodarstwa w podolsztyńskich Klewkach.

Skandalista Bogdan G. - bo tak nazywa się go w Olsztynie - od maja 2000 roku do kwietnia 2001 piastował stanowisko dyrektora gospodarstwa hodowlanego należącego do spółki Intercomers. W tym też okresie według prokuratury miał sprzedawać na lewo zwierzęta hodowlane. Wyłudził też znaczną kwotę pieniędzy – przywłaszczył sobie część mienia spółki.

Żaden z pracowników wcześniej nie reagował, ponieważ się go bali. Jak powiedziała mecenas Barbara Skowrońska, pełnomocnik poszkodowanej firmy, dyrektor robił na zwierzchnikach bardzo dobre wrażenie.

Po roku okazało się, że z obór firmy zniknęły zwierzęta warte prawie 400 tysięcy złotych. Sam oskarżony dziś nie stawił się przed oblicze sądu. Jak powiedział jego obrońca: nie ma pieniędzy na dojazd. Wyrok nie jest prawomocny.

17:05