RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Indie: 54 górników zginęło w kopalni

Publikacja: Czwartek, 7 września (07:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej 54 górników mogło zginąć w kopalni węgla we wschodnich Indiach. W wyniku eksplozji zawalił się strop chodnika, gdzie pracowali górnicy. Szanse, by ktokolwiek przeżył, są bliskie zeru - mówi agencji Reutera przedstawiciel kopalni.

Do tej pory z podziemnej pułapki udało się uwolnić tylko czterem górnikom. Wszystkich przewieziono do szpitala.

Eksplozję w kopalni spowodował podziemny wyciek gazu, najprawdopodobniej metanu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: