RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Impas w Strefie Gazy

Publikacja: Sobota, 8 lipca (09:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Izraelscy żołnierze i czołgi wycofały się z północnej części Strefy Gazy. Razem z izraelskim wojskiem wyjechało co najmniej 65 Amerykanów.

Część z nich to obywatele USA pochodzenia palestyńskiego - odwiedzali w Gazie krewnych.

Rzeczniczka amerykańskiej ambasady w Izraelu twierdzi, że z prośbą o pomoc w opuszczeniu strefy zwróciło się ponad 150 Amerykanów.

Izraelskie wojsko pozostaje w południowej części Gazy. Od prawie dwóch tygodni armia próbuje odnaleźć żołnierza, porwanego przez palestyńskich terrorystów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: