Hołub-Kowalik: Każda z nas wypada najlepiej na docelowej imprezie
Autor:
Paweł Pawłowski
Publikacja: Poniedziałek, 19 lipca (13:36)
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 lipca (13:00)
Są już w Japonii, przeszły pandemiczne procedury i prawdopodobnie wyspały się po wyczerpującej, trwającej ponad dobę podróży. "Aniołki Matusińskiego", czyli kobieca sztafeta 4 x 400 metrów szykuje się do walki o olimpijski medal.
Obecna drużyna to m.in. wicemistrzynie świata, mistrzynie Europy z Berlina i brązowe medalistki halowych mistrzostw Europy. Indywidualnie poza bardzo ścisłą światową czołówką. Drużynowo - mogą powalczyć nawet o olimpijskie złoto.
Wśród biegaczek, które walczą o ścisły skład sztafety jest m.in. Małgorzata Hołub-Kowalik, z którą rozmawiał Paweł Pawłowski z redakcji sportowej RMF FM.