Brytyjska policja zatrzymała kolejnego podejrzanego o udział w aferze podsłuchowej. 38-letni mężczyzna został aresztowany rano, gdy stawił się na umówione spotkanie na komendzie policji w Londynie. Funkcjonariusze nie ujawniają jego tożsamości. "The Guardian" twierdzi, że jest to James Desborough pracujący w Hollywood były reporter tabloidu "News of the World".

Desborough dołączył do zespołu "NotW" w 2005 roku. W kwietniu 2009 roku na gali British Press Awards przyznano mu tytuł autora roku show-biznesu za "serię sensacyjnych i bezkompromisowych reportaży, które sprawiły, że żaden celebryta skrywający jakieś tajemnice nie może spać spokojnie". W tym samym roku mianowano go redaktorem "NotW" w Los Angeles.

Amerykańskie agencje sprawdzają, czy brytyjski tabloid prowadził także podsłuchy w Stanach Zjednoczonych. Dotychczas nie znaleziono na to dowodów.

W związku ze skandalem wokół News International, wydawniczej części globalnego koncernu medialnego News Corp. należącego do Roberta Murdocha, zatrzymano już 13 osób, m.in. dwóch byłych redaktorów naczelnych "NotW": Rebekę Brooks i Andy Coulsona. Wszystkich zwolniono za kaucją.

Przed komisją śledczą brytyjskiej Izby Gmin stanął sam Rupert Murdoch i jego syn James.

Po niedawnych aresztowaniach News International wydało oświadczenie, w którym poinformowało, że "w pełni współpracuje z policją, lecz nie może komentować ostatnich wydarzeń w związku z prowadzonym śledztwem".

Afera podsłuchowa wybuchła w lipcu, gdy odkryto proceder włamywania się do skrzynek poczty głosowej celebrytów, ofiar przestępstw i rodzin żołnierzy poległych w Afganistanie i Iraku oraz korzystania z ukrytych kamer przez dziennikarzy tabloidu "NotW".