RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Holendrzy dostaną prąd z… obornika

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Holandii otwarto elektrownię wytwarzającą prąd z… krowiego obornika. Krowie odchody, powstające w pobliskim gospodarstwie rolnym, będą tam przetwarzane wraz z innymi odpadami przemysłu spożywczego na biogaz, napędzający turbiny.

Później wytworzona w ten sposób energia elektryczna trafi do domów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: