RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Holender oskarżony o potrójne usiłowanie zabójstwa

Publikacja: Piątek, 27 czerwca (16:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

O potrójne usiłowanie zabójstwa oskarżyła wrocławska prokuratura Holendra, który jesienią zeszłego roku ranił nożem podczas bójki trzy osoby w centrum Wrocławia. Humprey G.M. zaatakował pijanych Polaków, którzy prawdopodobnie obrażali dwóch czarnoskórych obywateli Holandii.

Holender od początku nie przyznawał się do winy. Twierdził, że były wyzwiska, kłótnia, że był zdenerwowany i nie pamięta, co dokładnie się działo. Wszyscy Polacy trafili do szpitali z ranami tułowia, pleców, klatki piersiowej i brzucha.

Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: