Holender oskarżony o potrójne usiłowanie zabójstwa
Publikacja: Piątek, 27 czerwca (16:40)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
O potrójne usiłowanie zabójstwa oskarżyła wrocławska prokuratura Holendra, który jesienią zeszłego roku ranił nożem podczas bójki trzy osoby w centrum Wrocławia. Humprey G.M. zaatakował pijanych Polaków, którzy prawdopodobnie obrażali dwóch czarnoskórych obywateli Holandii.
Holender od początku nie przyznawał się do winy. Twierdził, że były wyzwiska, kłótnia, że był zdenerwowany i nie pamięta, co dokładnie się działo. Wszyscy Polacy trafili do szpitali z ranami tułowia, pleców, klatki piersiowej i brzucha.
Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.