Gazeta przypomina, że jesienią 2020 r. rząd zakupił 38 mln testów za 354 mln euro.
Minister zdrowia Hugo de Jonge poinformował posłów, że termin ważności kolejnych 5,3 mln testów upływa z końcem tego roku. "Trouw" podejrzewa, że one również zostaną zniszczone.
De Jonge zapewnia jednak parlamentarzystów, że jego resort robi wszystko, co w jego mocy, aby pozostałe testy nie zostały zmarnowane.
Jak informuje gazeta, w magazynach jest jeszcze więcej niewykorzystanych testów. Według "Trouw" ministerstwo posiada jeszcze 20 mln testów, których termin ważności upływa w 2022 roku.