Wcześniej w sobotę około 3 tysięcy policjantów demonstrowało w stolicy Hiszpanii przed gmachem ministerstwa spraw wewnętrznych. Funkcjonariusze nie zgadzają się na zniesienie premii świątecznych. W tym roku hiszpański rząd chce zredukować deficyt budżetowy do 6,3 proc. PKB, następnie do 4,5 proc. PKB w 2013 roku i do 2,8 proc. w 2014 roku.
Hiszpańskie protesty przeciwko oszczędnościom w budżecie
Tysiące Hiszpanów protestowało w Madrycie przeciwko wprowadzanym przez rząd Mariano Rajoya oszczędnościom w budżecie. Próbowali zablokować gmach parlamentu, musiała interweniować policja.