RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hiszpańska policja zatrzymała Polaka

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Hiszpańska policja zatrzymała 42-letniego polskiego obywatela, poszukiwanego listem gończym wydanym przez sąd w Polsce. Obecnie mężczyzna jest w więzieniu, czeka na zakończenie procedury ekstradycyjnej. Zatrzymany jest oskarżony o przynależność do gangu przemycającego nielegalnie Ukraińców do Polski, a stamtąd do innych krajów europejskich.

Mężczyzna fałszował też dokumentację nielegalnych imigrantów i wystawiał im dokumenty na nową tożsamość. Z Polsku uciekł przed wykonaniem wyroku. Na początku grudnia brygada międzynarodowa w Gijon zatrzymała Polaka i powiadomiła o jego miejscu pobytu policyjne instytucje współpracy międzynarodowej.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt ludzi grozi w Polsce kara do ośmiu lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: