RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hiszpańscy dziennikarze zagrożeni kryzysem

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Około pięciu tysięcy dziennikarzy w Hiszpanii może stracić pracę do 2010 roku z powodu obecnego kryzysy gospodarczego - ostrzegło w sobotę Stowarzyszenie Dziennikarzy Madryckich (APM). To około 20 procent całkowitego zatrudnienia w tej branży.

Media hiszpańskie mocno odczuwają kryzys gospodarczy. Szacuje się, że od początku tego roku wpływy z reklam spadły o 30 procent. Niektóre media, jak bezpłatny dziennik "Metro", zostały zamknięte, a inne ogłosiły znaczące redukcje zatrudnienia.

Od ubiegłego lata ok. 1600 dziennikarzy straciło pracę i że do 2010 liczba ta może wzrosnąć do 5 tys., jeśli nic się nie zrobi w celu zahamowania tej tendencji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: praca kryzys

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: