Herr wybrał Polskę ze względu na swoje polskie korzenie. Moja mama i niektórzy moi przodkowie urodzili się w Polsce. Co więcej, część z nich dalej tam mieszka. Daje mi to większą możliwość startowania w barwach Polski niż jakiegoś innego kraju - tłumaczy. Poza tym – dodaje – chciałby skakać w mocnym zespole i pod okiem doświadczonego trenera.
Niemiecki skoczek kontaktował się już z Polskim Związkiem Narciarskim, który sprawdza czy i jak szybko Herr mógłby otrzymać polskie obywatelstwo.