RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Helikopter wpadł do Morza Północnego

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Uratowano wszystkie 17 osób, znajdujące się na pokładzie helikoptera, który w nocy wpadł do Morza Północnego w pobliżu holenderskiego portu Den Helder.

Dwusilnikowy śmigłowiec transportowy Super Puma ewakuował wieczorem 13 robotników z platformy naftowej na Morzu Północnym, na której nastąpiła awaria prądu.

W drodze powrotnej helikopter sam miał problemy – posłuszeństwa odmówiły silniki i maszyna musiała wodować na morzu.

Akcję ratunkową prowadzono w zupełnych ciemnościach. Jeden z pasażerów ucierpiał z powodu wychłodzenia organizmu. Wszyscy pozostali czują się dobrze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: