Dlatego miejsce to trzeba odgrodzić od reszty kopalni. Jest to również konieczne, by specjaliści mogli na dole przeprowadzić wizję lokalną.
„Halemba”: Stawianie tam izolacyjnych
W kopalni "Halemba" zaczęło się stawianie tam izolacyjnych. W miejscu, w którym w listopadzie zginęli górnicy nadal panuje wysokie stężenie różnego rodzaju niebezpiecznych gazów.