RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Halemba - rok po tragedii

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bolesna rocznica na Śląsku. 21-go listopada minął dokładnie rok od tragedii w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej. Od wybuchu metanu i pyłu węglowego zginęło wówczas 23 górników. Była to jedna z dziesięciu największych katastrof w polskim górnictwie w ciągu pięćdzieisęciu osttanich lat.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: