Dwóch Saudyjczyków i Jemeńczyka, przetrzymywanych w Guantanamo z podejrzeniem związków z terroryzmem, znaleziono martwych w ich celach. Według Pentagonu, mężczyźni popełnili samobójstwo.
A o tym, że samobójstwa w więzieniu Guantanamo są nieuniknione, mówił w telewizji Sky Brytyjczyk, który sam spędził tam ponad dwa lata. Twierdzi on, że wszystkiemu winien jest sposób traktowania więźniów.
Obrońcy praw człowieka z całego świata zaapelowali do władz USA o zamknięcie więzienia.