RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Guantanamo: Samobójstwa niepokoją Busha

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prezydent George Bush jest mocno zaniepokojony samobójstwami w więzieniu Guantanamo na Kubie - informuje rzecznik Białego Domu. Śledztwo w sprawie śmierci trzech więźniów wszcząć ma amerykańska armia.

Dwóch Saudyjczyków i Jemeńczyka, przetrzymywanych w Guantanamo z podejrzeniem związków z terroryzmem, znaleziono martwych w ich celach. Według Pentagonu, mężczyźni popełnili samobójstwo.

A o tym, że samobójstwa w więzieniu Guantanamo są nieuniknione, mówił w telewizji Sky Brytyjczyk, który sam spędził tam ponad dwa lata. Twierdzi on, że wszystkiemu winien jest sposób traktowania więźniów.

Obrońcy praw człowieka z całego świata zaapelowali do władz USA o zamknięcie więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: