RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Grecy walczą z podsłuchami

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Grecy wprowadzają nowe przepisy dla operatorów telefonii komórkowej. To efekt ujawnionego niedawno skandalu i rewelacji, że przez ponad rok podsłuchiwane były rozmowy premiera i ministrów jego rządu.

Nowe przepisy zakładają między innymi surowe kary. Operatorzy, w których sieciach wykryte zostaną podsłuchy, muszą się liczyć z grzywną w wysokości do 2 milionów euro a nawet zawieszeniem licencji. Mimo intensywnego śledztwa, grecka policja wciąż nie zdołała ustalić, kto podsłuchiwał premiera, ministrów jego rządu i wielu innych polityków.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: