RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Grecki obrońca nie zagra już na Euro

Publikacja: Sobota, 9 czerwca (11:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Reprezentacja Grecji okupiła remis w piątkowym meczu otwarcia Euro 2012 z Polską kontuzją obrońcy Avraama Papadopoulosa. 27-latek uszkodził więzadła w lewym kolanie i nie zagra już w pozostałych spotkaniach mistrzostw Europy.

Gracz Olympiakosu Pireus, którego na murawie zastąpił Kyriakos Papadopoulos, z powodu swojego urazu musiał opuścić boisko w 37. minucie meczu. Wprost ze stadionu został odwieziony do szpitala i przeszedł niezbędne badania. Wykazały one kontuzję kolana, która jest na tyle poważna, że uniemożliwi greckiemu obrońcy dalszą grę w turnieju.

Grecka federacja oficjalnie potwierdziła już informację o powrocie zawodnika do ojczyzny. W kadrze prowadzonej przez Fernando Santosa nie będzie mógł go już zastąpić inny piłkarz. Zgodnie z regulaminem, takich zmian drużyny mogły dokonywać wyłącznie przed pierwszym spotkaniem w turnieju.

Reprezentacja Grecji w swoim kolejnym meczu zmierzy się we wtorek we Wrocławiu z Czechami. Na koniec rywalizacji grupowej zagra natomiast 16 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie z Rosją.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: