RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Górnik zginął w kopalni "Ziemowit"

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

45-letni górnik zginął w kopalni "Ziemowit" w Lędzinach na Śląsku. Górnik został znaleziony po północy w kruszarce węgla na przenośniku odbierającym węgiel spod ściany wydobywczej. Nie dawał znaków życia.

Mężczyzna był bardzo doświadczonym górnikiem, pracował w górnictwie od 23 lat. To szósta w tym roku śmiertelna ofiara w polskich kopalniach węgla kamiennego. Przyczyny i okoliczności tragedii bada Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: