RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Górnik zginął w kopalni "Pniówek"

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

48-letni górnik zginął w nocy w kopalni węgla kamiennego "Pniówek" w Pawłowicach na Śląsku.

Do tragedii doszło podczas kontroli urządzeń znajdujących się w kopalnianym szybie - podał Wyższy Urząd Górniczy.

Od początku tego roku w kopalniach węgla kamiennego zginęło już 20 górników (w całym ubiegłym roku - 15). W całym polskim górnictwie zginęły w tym roku 24 osoby.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: