RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Górnicy za strajkiem generalnym

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 94% górniczych załóg na Śląsku biorących na udział w referendum opowiedziało się za strajkiem generalnym - dowiedział się reporter RMF Tomasz Maszczyk.

Do protestów dojdzie, jeśłi rząd nie zgodzi się na wypłatę nagród i premii z ubiegłorocznych zysków w całości.

Największy zysk wypracowała w ubiegłym roku Jastrzębska Spółka Węglowa. Tam związkowcy chcą wypłaty co najmniej tak dużej, jak pensja.

W Kompanii Węglowej i Katowickim Holdingu Węglowym zyski były mniejsze, w związku z tym żądania górników też są tam mniejsze.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: