RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Głodówka w szpitalu w Nowym Targu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już drugi dzień trwa głodówka pielęgniarek w szpitalu w Nowym Targu - to największy szpital na Podhalu. Protestują przeciwko planom zwolnienia blisko 150 osób.

Protest w szpitalu zaczął się już w ubiegłym tygodniu, kiedy zapowiedziano dyscyplinarne zwolnienia 70 osób, organizatorów czerwcowych protestów płacowych. Początkowo akcja miała łagodniejszy przebieg - odbył się wiec protestacyjny - od wczoraj trwa strajk głodowy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: