RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gimnazjaliści z Gdańska na przepustce?

Publikacja: Piątek, 15 grudnia (14:07) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do gdańskiego sądu wpłynął wniosek o zwolnienie na świąteczną przepustkę pięciu gimnazjalistów. Są oni podejrzani o przyczynienie się do samobójstwa 14-letniej Ani. Wniosek złożył obrońca chłopców, którzy teraz przebywają w schronisku dla nieletnich.

Nie wiemy, co my tu robimy. Rozmawiamy o problemach wieku dojrzewania, o sytuacjach, których jest na co dzień tysiące w całej Polsce. W każdej klasie - mówił jeden z obrońców gimnazjalistów, mecenas Donat Paliszewski.

Dziś sąd rodzinny przesłuchiwał kolegów i koleżanki z klasy Ani, którzy byli świadkami zajścia. Według adwokatów ich zeznania świadczą o tym, że to co zaszło w klasie nie ma związku z samobójstwem dziewczynki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: