W Polsce nie ma problemu, czy wchodzić do strefy euro i nie to będzie problemem w referendum. Przedmiotem może być termin i wyłącznie termin - powiedziała Zyta Gilowska po spotkaniu z komisarzem Unii Europejskiej ds. gospodarczych i walutowych Joaquinem Almunią. Jesteśmy członkami UE ze wszystkimi konsekwencjami, w tym ze świadomością, że wejście do UE jest dopełnieniem traktowych zobowiązań - dodała.
Zdaniem Gilowskiej referendum mogłoby się odbyć w 2009 r. Wicepremier zastrzegła jednak, że ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.