RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gen. Jarosław Mika pokonał koronawirusa. Teraz oddał osocze krwi

Publikacja: Wtorek, 19 maja (14:32) Aktualizacja: Wtorek, 19 maja (14:00)

Dówodca Generalny Rodzaju Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika po wygranej walce w koronawirusem oddał osocze krwi, by pomóc chorym na COVID-19 - poinformowało Dowództwo Generalne.

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika po wygranej walce z koronawirusem, oddał dziś 400 ml osocza krwi, które może pomóc chorym na COVID-19 - poinformowano na Twitterze Dowództwo Generalne.

O zakażeniu koranawirusem gen. Miki resort obrony narodowej poinformował 10 marca. 

Rzecznik prasowy dowódcy generalnego RSZ ppłk Marek Pawlak powiedział wówczas, że dowódca zaraził się koronawirusem podczas udziału w konferencji w Wiesbaden - brali w niej udział dowódcy sił lądowych z krajów członkowskich NATO w Europie.

Na początku kwietnia MON poinformowało, że gen. Mika wyzdrowiał i powrócił do służby. 

Źródło: PAP
Tagi: koronawirus
Dalsza część artykułu pod materiałem video: