W związku z tym po raz kolejny odłożono podpisanie kontraktów gazowych. Na Ukrainę przyjechali za to rosyjscy eksperci. Planowane są także kolejne konsultacje z Gazpromem. - Wszystko wskazuje na to, że dziś nie dojdzie do podpisania kontraktów - poinformował jednak premier Ukrainy, Jurij Jechanurow.
Szef ukraińskiego rządu przyznał też, że Ukraina z powodu mrozów w ciągu ostatniej doby zużyła rekordową ilość gazu – 427 milionów metrów sześciennych.