RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gaz potanieje o sześć procent?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zaproponowało obniżkę ceny gazu dla gospodarstw domowych i przemysłu przekraczającą sześć procent. Wniosek trafił do Urzędu Regulacji Energetyki 13 lutego, jednak nie został jeszcze zatwierdzony. Regulator oczekuje od PGNiG niższej taryfy.

W piątek URE wysłał do PGNiG kolejne wezwanie do korekty wniosku taryfowego. Czekamy na odpowiedź, liczymy na konstruktywne podejście przedsiębiorstwa - stwierdził Mariusz Swora, szef URE. Uważamy, że cena hurtowa powinna być tak ukształtowana, żeby nie wpływać na rachunki kompleksowe, które płaci przemysł i indywidualni odbiorcy - wyjaśnił. URE obawia się, że obecnie proponowana przez PGNiG taryfa może tego nie zapewnić.

PGNIG analizuje obecnie propozycje prezesa URE zawarte w przesłanym wezwaniu do korekty wniosku taryfowego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: gaz

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: