RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gaz droższy o 30 procent?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Aż 30-procentowej podwyżki cen gazu domaga się Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - dowiedział się RMF FM. Spółka złożyła dziś odpowiedni wniosek dotyczący zmiany taryf w Urzędzie Regulacji Energetyki, który ostatecznie zdecyduje, o ile PGNiG będzie mogło podnieść cenę gazu.

Spółka twierdzi, że do tej pory sprzedawała gaz, którego cena została wyliczona na podstawie wskaźników obowiązujących w 2006 roku, a ceny surowców w ostatnim czasie zdecydowanie wzrosły.

Ostatnia podwyżka cen gazu, prawie o 10 proc., weszła w życie 1 stycznia 2007 r.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: