RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

„Gaudeamus...” na wrocławskim Rynku

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

„Gaudeamus igitur” w łacińskiej i polskiej wersji – to wrocławska inauguracja roku akademickiego. Studenci ze wszystkich wrocławskich uczelni zbiorą się na Rynku, by oficjalnie zakończyć wakacje.

Wykonania obu wersji pieśni podjęło się aż 15 chórów. Pierwsze dźwięki mają zabrzmieć na wrocławskim Rynku tuż przed godz. 18. 700-letni utwór, rówieśnik „Bogurodzicy”, oficjalnie rozpocznie rok akademicki dla wszystkich studentów ze stolicy Dolnego Śląska.

Sami studenci nie są jednak biegli w tekście pieśni – ani polskim, ani oryginalnym. Będzie więc okazja, by się podszkolić.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: