Młody Legwan zielony czeka na swojego właściciela w schronisku dla zwierząt w Szczecinie. Kilka dni temu złapali go strażnicy miejscy przy jednym ze stawów.

Informacja o tym, że nad Stawem Brodowskim w Szczecinie spaceruje sobie legwan trafiła do Straży Miejskiej 9 września. Strażnicy odwiedzili wskazane miejsce i tam od wędkarzy dowiedzieli się, że legwan bywa widziany w okolicy już od trzech dni. Również od wędkarzy pożyczyli podbierak bo akurat ustawo- lub uchwałodawca nie wpadł na to, że taki akurat sprzęt czasem może być niezbędny.

Młody - jak się później okazało - przedstawiciel gatunku Iguana Iguana najpierw trafił do siedziby Miejskiej Straży, gdzie funkcjonariusze szczerze się z nim zaprzyjaźnili nawet nadali mu imię, które dziwnie kojarzy się z nazwą producenta farb posługującego się wizerunkiem innej jaszczurki :)))

Przez jakiś czas mieli nadzieję, że uda im się zatrzymać żywą maskotkę...

... ale niestety zwierzę musiało trafić do schroniska. Teraz przechodzi kwarantannę w domu u lekarz Magdaleny Sikorzyńskiej-Blachani i oczekuje na swojego prawowitego właściciela.

Czy ten właściciel się jednak znajdzie, nie wiadomo, bo nie ma żadnej pewności, że legwan nie uciekł tylko w tej ucieczce ktoś mu pomógł...

Taka moja teoria spiskowa...