RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Francja wyśle do Libanu 200 żołnierzy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Francja natychmiast wzmocni siły ONZ w Libanie – oświadczył prezydent Jacques Chirac, po rozmowie telefonicznej z sekretarzem generalnym ONZ Kofim Annanem. Do tego kraju zostanie wysłanych 200 żołnierzy.

W misji pokojowej w Libanie bierze obecnie udział 200 żołnierzy.

Oświadczenie Chiraca jest rozczarowaniem dla wielu przedstawicieli ONZ, którzy liczyli na większy udział Francji w tej misji.

Chirac nie wykluczył, że Francja wyśle później do Libanu większy kontyngent żołnierzy. Francuski prezydent dodał, że ok. 1700 żołnierzy stacjonujących w pobliżu Libanu będzie w dyspozycji ONZ, choć nie zostaną przekazani pod kontrolę tej organizacji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: