Kolejne okresy suszy w ciągu ostatnich kilku lat, w połączeniu z temperaturami wyższymi od normalnych, wymagają zachowania czujności i wyprzedzania wydarzeń - napisało w
oświadczeniu Ministerstwo Rolnictwa.
Ograniczenia zużycia wody wprowadzono w trzech departamentach wokół Paryża oraz w zachodnio-środkowej Francji i na południowym wschodzie kraju.
Francja zeszłego lata wprowadziła racjonowanie wody w mniej więcej połowie departamentów, przy czym skala ograniczeń była różna - od zakazu mycia samochodów i napełniania basenów po limity wody do celów rolniczych.