RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Francja: Spłonęło 500 hektarów lasu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

500 hektarów lasów spłonęło na południowym-wschodzie Francji. Według straży, na szczęście pożar już nie rozprzestrzenia się, ale z żywiołem walczy około 600 strażaków.

Z kampingów w okolicy miasta Roquebrune-sur-Argens trzeba było ewakuować około 1000 turystów.

Według wstępnych ustaleń prokuratury, pożar został prawdopodobnie wywołany niedopałkiem papierosa.

Na całym południu Francji, pomimo obfitych deszczów na wiosnę, letnia susza budzi zaniepokojenie władz i straży. W regionie tym zmobilizowano dodatkowo setki strażaków.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: