RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Francja nie chce już polegać na Amerykanach

Publikacja: Wtorek, 28 listopada (07:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Francja chce, by na rozpoczynającym się dziś szczycie NATO w Rydze zapadły decyzje o utworzeniu "grupy kontaktowej" w sprawie Afganistanu.

Pracowaliby w niej oficerowie z państw sąsiadujących z Afganistanem, krajów, które wysłały żołnierzy na misję stabilizacyjną oraz przedstawiciele międzynarodowych organizacji humanitarnych.

W wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „The Guardian” prezydent Francji Jacques Chirac tłumaczy, że tylko w ten sposób można odnieść sukces. Europa za długo polegała w tej sprawie na Amerykanach - mówi Chirac.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: