RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Formuła 1 wraca GP Kanady

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W 2010 roku GP Kanady ma wrócić do kalendarza F1 - poinformował dyrektor generalny GP Kanady Normand Legault. Zakończył się spór handlowy między organizatorami Grand Prix Kanady a władzami Formuły 1, który spowodował, że w tym roku wyścig nie doszedł do skutku.

Wyścig o Grand Prix Kanady był organizowany od 1967 roku. Na torze Circuit Gilles Villeneuve w Montrealu jest rozgrywany od 1982 roku. Właśnie w Montrealu Robert Kubica miał bardzo groźny wypadek w 2007 roku, a w następnym odniósł jedyne zwycięstwo w Formule 1.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Kanada wyścig

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: