Ecclestone zasugerował mi, że pierwsze Grand Prix może się u nas odbyć jesienią 2014 roku - stwierdził Jurij Reiljan, minister rozwoju regionalnego Rosji. Dodał też, iż jego kraj jest gotowy rozpocząć budowę obiektu, ale tylko wtedy, gdy szef FOM (Ecclestone) zagwarantuje, iż wyścig się odbędzie, a obiekt będzie stale wykorzystywany.
Tor miałby zostać zaprojektowany przez znanego architekta, Hermanna Tilkego.