RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Formuła 1 w Soczi?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prezydent Formuły 1, Bernie Ecclestone zapowiedział, że zrobi wszystko, by w 2014 roku wyścigi F1 odbyły się w Rosji. I chociaż brane są pod uwagę trzy kandydatury miast, to najbardziej prawdopodobne, że wybrane zostanie Soczi, gdzie w tym samym roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Ecclestone zasugerował mi, że pierwsze Grand Prix może się u nas odbyć jesienią 2014 roku - stwierdził Jurij Reiljan, minister rozwoju regionalnego Rosji. Dodał też, iż jego kraj jest gotowy rozpocząć budowę obiektu, ale tylko wtedy, gdy szef FOM (Ecclestone) zagwarantuje, iż wyścig się odbędzie, a obiekt będzie stale wykorzystywany.

Tor miałby zostać zaprojektowany przez znanego architekta, Hermanna Tilkego.

Źródło: ASInfo
Dalsza część artykułu pod materiałem video: