RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Formuła 1 – rozłamu nie będzie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Międzynarodowa Federacja Samochodowa i związek zrzeszający osiem zespołów Formuły I porozumiały się w sprawie organizacji przyszłego sezonu wyścigów. Podczas spotkania w Paryżu zdecydowano, że nie będzie rozłamu.

Podczas spotkania w Paryżu prezes FIA Max Mosley zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję i w ten sposób zapobiegł rozłamowi w tej prestiżowej rywalizacji kierowców oraz stworzeniu nowej serii wyścigowej przez FOTA.

Mamy porozumienie w sprawie redukcji kosztów, wiec będą jedne mistrzostwa Formuły 1 w 2010 roku - powiedział Mosley, który jeszcze we wtorek zapewniał, że na jesieni będzie ponownie kandydował na funkcję prezesa FIA.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: