RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ford tnie koszty

Publikacja: Piątek, 15 września (15:48) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański koncern samochodowy Ford zwalnia ludzi, zmniejsza pensje i zamyka fabryki – tnie koszty. Plan restrukturyzacji firmy jest konieczny, ponieważ tylko w pierwszym półroczu straty koncernu wyniosły niemal 1,5 miliarda dolarów.

Do końca przyszłego roku zwolnionych ma zostać około 14 tys. pracowników. Pensje mają zostać okrojone o 1/3. Planowane jest także zamknięcie 16 oddziałów firmy w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: