RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Flotylla lodołamaczy na Odrze

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Siedem polskich i cztery niemieckie jednostki kruszą lód, skuwający Odrę w rejonie Kostrzyna. Od jutra dwa statki będą udrażniać także bieg Warty. To kolejny etap trwającej już kilka tygodni akcji, która ma zapobiec wylaniu obu rzek.

Jeżeli lód z rzek nie zostanie usunięty, może dojść do jego spiętrzenia. To z kolei może doprowadzić do powodzi. Na razie jednak poziom rzek nie przekracza stanów alarmowych, a służby uspokajają, że sytuacja jest pod kontrolą.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: