Powodem wycofania się Renault z prestiżowej rywalizacji mają być poważne straty finansowe, jakie francuska firma odnotowała w pierwszym kwartale tego roku w wyniku spadku sprzedaży samochodów.
Nie bez znaczenia jest także odejście po tym sezonie holendersko-belgijskiej grupy kapitałowej ING, głównego sponsora ekipy, a także nie najlepsze wyniki uzyskiwane przez kierowców teamu.