RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Firma, której autokar rozbił się w Serbii, zostanie bez koncesji

Autor: Publikacja: Środa, 16 lipca (18:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wniosek o odebranie koncesji firmie, której autokar rozbił się w Serbii, jest już w drodze do Ministerstwa Infrastruktury. Zgodnie z zapowiedziami wysłał go wojewoda śląski, bo według niego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych i licencji na międzynarodowe przewozy.

Do wypadku autokaru z 66 polskimi turystami wracającymi z pobytu w Bułgarii doszło w piątek o godz. 6.30 rano w okolicach miejscowości Indija, 20 km od Belgradu. Zginęło sześć osób, w tym dwoje dzieci. Kierowcy autokaru postawiono w Serbii zarzuty i aresztowano na miesiąc. Śledztwo w Polsce prowadzi prokuratura w Bielsku-Białej, gdzie mieści się siedziba organizatora wycieczki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: wypadek

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: