RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fałszowali paliwo; wpadli w ręce policji

Publikacja: Poniedziałek, 3 kwietnia (11:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

7 osób podejrzanych o fałszowanie paliwa zatrzymało bielskie Centralne Biuro Śledcze. Skarb Państwa - wg obliczeń policjantów i prokuratorów - stracił na tej działalności blisko 2 mln złotych. Zatrzymani są mieszkańcami województwa śląskiego i mazowieckiego.

Zatrzymani mają od 27 do 42 lat. Wg policyjnych ustaleń mężczyźni kupowali olej opałowy, który gromadzili w różnych gospodarstwach rolnych. Po odbarwieniu olej sprzedawany był jako pełnowartościowe paliwo do silników samochodowych.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i fałszowanie dokumentacji podejrzanym grozi kara do osiem lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: