Fałszowali paliwo; wpadli w ręce policji
Publikacja: Poniedziałek, 3 kwietnia (11:38)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
7 osób podejrzanych o fałszowanie paliwa zatrzymało bielskie Centralne Biuro Śledcze. Skarb Państwa - wg obliczeń policjantów i prokuratorów - stracił na tej działalności blisko 2 mln złotych. Zatrzymani są mieszkańcami województwa śląskiego i mazowieckiego.
Zatrzymani mają od 27 do 42 lat. Wg policyjnych ustaleń mężczyźni kupowali olej opałowy, który gromadzili w różnych gospodarstwach rolnych. Po odbarwieniu olej sprzedawany był jako pełnowartościowe paliwo do silników samochodowych.
Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa i fałszowanie dokumentacji podejrzanym grozi kara do osiem lat więzienia.