Raz w paski, raz w kratkę – koszula Jakuba T. na filmach monitoringu Exeter zmienia się jak w kalejdoskopie. Kryzys w szpitalu w Pile tak duży, że za znieczulania zabrał się sam dyrektor. W Gnieźnie natomiast rura na torach. Emerytowany nauczyciel blokuje przejazdy kolei wąskotorowej.

W angielskim Exeter trwa proces poznaniaka Jakuba T. oskarżonego o gwałt. Już wczoraj prokuratura przyznała, że nagrania z miejskich kamer to nie dowód, a poszlaka. Okazuje się, że na filmach Jakub nie jest podobny do sam siebie - m.in. jego koszula raz ma paski, a raz kratę. „To mogą być dwie różne osoby” – przyznał przesłuchiwany dziś biegły. 1:0 dla adwokatów.

Piła. Anestezjolodzy nadal nie pracują. Ściągniętemu z zewnątrz lekarzowi tej specjalności pomaga sam dyrektor – strona sporu. Lżej chorzy zostali wypisani z oddziału intensywnej terapii. Zdaniem niektórych to przygotowania do ewakuacji. Z naszych informacji wynika, że dyrektor nie chce dać podwyżek anestezjologom, bo boi się buntu lekarzy z innych oddziałów.

Emerytowany nauczyciel z Gniezna blokuje przejazd kolei wąskotorowej. Położył na szynach rurę kanalizacyjną i przywiązał ją łańcuchami do płotu. Protestuje w ten sposób przeciwko przejazdom wagonów z węglem, które - zdaniem jego i sąsiadów - wywołują szkodliwe dla domów i kamienic drgania...

.

...buntownik nie słucha urzędników. Ci twierdzą, że ekspertyza techniczna naukowców Politechniki Poznańskiej wyklucza negatywny wpływ drgań na budynki. Kwiatkowski już zapowiada zaostrzenie blokady. Na tory chce wytoczyć swój samochód.