Strajk spowodował olbrzymie straty. Najnowsze szacunki mówią o 3 mld dolarów, co czyni ten protest najbardziej kosztownym w historii. Straty poniosły nie tylko wytwórnie, które zmuszone były przerwać prace nad nowymi filmami, czy serialami, ale też wszystkie filmy, które współpracują z hollywoodzkim przemysłem.
Dzisiaj wszyscy odetchnęli z ulgą, ale nie wiadomo na jak długo, bo w czerwcu kończą się zbiorowe kontrakty aktorów i już wiadomo, że będą żądali podobnych podwyżek jak scenarzyści. Być może więc produkcja filmowa w Hollywood wraca tylko na chwilę, a latem będziemy świadkami strajku aktorów.