W jednej z piwnic budynku znaleziono duże ilości substancji chemicznych, które po zmieszaniu mogą tworzyć mieszankę wybuchową, a także słoiki, w których mogą znajdować się materiały pirotechniczne i wybuchowe.
16-letni uczeń technikum chemicznego w piwnicy bloku przeprowadzał eksperymenty. Zgromadził kilka kilogramów niebezpiecznych substancji - z części z nich wyprodukował materiały wybuchowe. Podejrzane środki chemiczne znaleziono również w jednym z mieszkań bloku.
Policja uspokaja, że nie ma zagrożenia wybuchem, ale akcja może potrwać jeszcze kilka godzin.