Największe zniszczenia dotyczą zasobów budynków komunalnych i wynoszą około 300 tys. złotych - mówi reporterowi RMF FM Andrzejowi Piedziewiczowi rzeczniczka urzędu miasta - Joanna Urbaniak. Posłuchaj relacji:
Ruszyły już także wypłaty dla powodzian z okolic Elbląga. Pieniądze dostanie ponad 40 rodzin, które najbardziej ucierpiały podczas nawałnic. Zapomogi pochodzą z budżetu wojewody warmińsko-mazurskiego. Poszkodowani mają nadzieję, że wystarczą przynajmniej na najbardziej podstawowe rzeczy. Posłuchaj: